Jaroslav Štauber
• web design
• grafika
• texty
• fotografieVáclav Štauber
• fotografieMiroslav Ševčík
• texty
• fotografieJaroslav Pytlík
• texty
• fotografieVladimír Kučera
• fotografie
 
  Aktuality Tiskové informace Kalendář Fotky z rallye Inzerce  
 

Rallye Show
Vyšlo v pondělí 22.11.2011

V pozdním listopadovém termínu se jela amatérská rallye show pořádáná Robertem Valečkem. Soutěžilo se na okruhu v těsné blízkosti letiště v Líních u Plzně. Formát byl již klasický, třikrát tam a třikrát zpátky. Pořadatel připravil i kus šotoliny a vzhledem k slušnému počtu startujících se bylo opravdu na co dívat. Po odpadnutí a problémech mnoha posádek se z vítězství radovala posádka Macht - Patzig s vozem Volkswagen Polo GTi.

MČR Sprintrallye
Vyšlo v pondělí 10.10.2011

Napínavý souboj o titul mistra letošních sprintů dospěl ke svému vyvrcholení na RZtách v okolí soutěžáckého města Vsetín. Roli největšího favorita potvrdil Pavel Valoušek, který dokázal i přes zhasnutý motor na první RZ zvítězit a na poslední soutěži si tak zajistil titul. Za ním skončil testující Václav Pech s Mini, které se na suchu ukázalo jako velice rychlé a konkurenceschopné.

Vsetínská Partr Rally zakončila v sobotu letošní seriál EcoSun MČR ve sprintrally. Ve hře o mistrovský titul a další pódiová umístění byly ještě čtyři jezdci a to Pavel Valoušek s Fabií WRC, Roman Odložilík se Subaru WRC, Miroslav Jakeš na Mitsubishi Lancer EVO IX a Jan Sýkora na stejném voze, ale v úpravě R4. Nejlepší výchozí pozici z uvedené čtveřice měl Pavel Valoušek, kterému stačilo k zisku titulu i druhé místo. Na startu letošního vsetínského sprintu bylo celkem 114 posádek pro které připravili pořadatelé osm měřených testů. Nechyběli mezi nimi ani Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works S2000, nebo Antoním Tlusťák s Mitsubishi Lancer WRC.

První zkouška z Vesníku do Růžďky se nejlépe povedla Václavu Pechovi, který se ujal vedení o 0,9s právě před Tlusťákem. Třetí místo patřilo Valouškovi, čtvrtý čas zajel Polák Grzyb na Peugeotu 207 S2000

 
a pátý byl Odložilík. Všichni se vešli do 2,5s. Druhou RZ ze Vsetína do Bystřice vyhrál Grzyb. Valoušek dojel až pátý a propadl se na čtvrté místo za Odložilíka. Vedení si držel Václav Pech a vítězstvím ve třetím testu vedoucím okolo přehrady Bystřička si je ještě upevnil. Po první části měl k dobru 3,6s před druhým Odložilíkem, třetí Valoušek ztrácel dalších 1,8s.

Druhá část soutěže měla na programu opět stejné rychlostní zkoušky. Vedení si až do šesté RZ držel Václav Pech. Zde dojel až čtvrtý a musel první příčku přepustit Valouškovi. Třetí místo patřilo Odložilíkovi se ztrátou 7,3s na Valouška. Z dvojice Jakeš – Sýkora, bojující o bronz, si vedl lépe Jakeš. Před závěrečnými dvěma zkouškami si vyjel více než půl minuty na Sýkoru a mohl si v poklidu pohlídat třetí místo v celkovém hodnocení seriálu. O titulu se ale rozhodovalo až na posledních dvou testech.

 
Oba měli stejného vítěze a to Pavla Valouška, který si tak dojel se spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou pro zlatý věnec nejen ve Vsetíně, ale i v celém seriálu EcoSun MČR ve sprintrally. Druhé místo uhájila posádka Václav Pech – Petr Uhel a třetí dojeli ve Vsetíně Roman Odložilík s Martinem Turečkem. V celkové hodnocení seriálu jim patří pro letošní rok stříbrná pozice. Bronzovou získala posádka Miroslav Jakeš – Petr Gross. Stačilo jim k tomu sedmé místo, protože Sýkora se Škardovou dojeli až osmí a to znamená, že v MČR jim patří neoblíbená čtvrtá pozice. Pro čtvrtou příčku si ve Vsetíně dojel Tlusťák, pátý byl Polák Grzyb a šestý Tarabus s Fiatem Grande Punto S2000. K4 pohár vyhrála dvojice Svoboda – Gaberovský s vozem Škoda Octavia Kit Car. Soutěž dokončilo z původních 114 jen 72 posádek, dvě byly vyloučeny.

Miroslav Ševčík
Rallyejournal.cz
 
Rallye Show Líně 2011 20.11
Poslední letošní soutěží pro amatéry byla Rallye Show Líně, která se jela na sklonku listopadu nedaleko Plzně. Připraveno bylo šest RZ v tradičním pojetí RZtky. Na start se nakonec postavilo relativně hodně posádek a tak se bylo na co dívat.
Rallyesprint Vsetín 2011 22.10
Napínavý souboj o titul mistra letošních sprintů dospěl ke svému vyvrcholení na RZtách v okolí soutěžáckého města Vsetín. Roli největšího favorita potvrdil Pavel Valoušek, který dokázal i přes zhasnutý motor na první RZ zvítězit a na poslední soutěži si tak zajistil titul.
Fotografie z Rallye Kramolín 2011 16.10
V databázi Fotky z rallye celkem 3100 z této soutěže. Můžete objednávat své fotografie.
Rallye Kramolín 2011 16.10
V mrazivé říjnové neděli se sešli na okruhu kolem letiště u Tchořovic všichni příznivci amatérských soutěží v Čechách. Nejrychlejšího součtu časů dosáhl tradiční účastník Josef Čermák s Renaultem Clio. Na pódiu ho doplnili Tomás Zelenka s fábií a Brit Shiel s vozem Vauxhall Nova.
Rallyesprint Jeseníky 2011 10.10
Druhý víkend v říjnu se konal předposlední podnik letošního sprintového mistrovství. Po chybě Valouška zvítězil Odložilík s Xsarou WRC. Na pódiu je doplnil Václav Pech, který v Jeseníkách představil Mini Cooper S2000 1,6T.
Historic Vltava Rallye 2011 8.10
Druhý víkend v říjnu se konala klasická česká soutěž pro historické automobily Historic Vltava Rallye. Po zásluze vyhrál Harrach před Janotou a Cunninghamem. Miroslav Janota si na domácí soutěži zároveň zajistil titul mistra Evropy v kategorii II.
Horácká Rallye Třebíč 2011 10.9
Druhý víkend v září se konala Horácká Rallye. Na rychlých tratích v okolí Třebíče zvítězil Odložilík s xsarou WRC před Sýkorou, který se tak dostal do čela šampionátu. Třetí dojel Tarabus.
Barum Czech Rallye Zlín 2011 29.8
Rekordní počet vozů S2000 a rekordně vysoké teploty. Tak vypadala letošní Barumka, která přinesla opět mnoho zvratů a soubojů o vítězství. Vyhrál Kopecký, před druhým Loixem a třetím Hänninenem.
Rallye Agropa Pačejov 2011 6.8
Druhou polovinu sprintové sezóny odstartovala o prvním srpnovém víkendu klasická soutěž tohoto šampionátu Rallye Agropa Pačejov. Hattrick vítězství završil Pavel Valoušek s fábií WRC.
Rallyesprint Vysočina 2011 18.7
První polovinu sprintové sezóny zakončovala Rallye Vysočina, tedy soutěž, která se již druhým rokem jede v pěkné krajině kolem obce Kunžak. Z vítezství se nakonec radoval Valoušek jedoucí s fábií WRC.
Fotografie z Radouňské Rallye 2011 26.6
V databázi Fotky z rallye celkem 1975 z této soutěže. Můžete objednávat své fotografie.
Radouňská Rallye 2011 26.6
Letošní Radouňská Rallye slibovala posádkám i divákům pěkné zkoušky i soutěžení za tmy, což již dnes mnoho amatérských závodů nenabízí. Vše probíhalo podle plánu až do poslední RZ, kde bohužel těžce havarovala domácí posádka Karásek - Hrubý.
Rallyesprint Krkonoše 2011 18.6
WRC se vracejí na tuzemské tratě. Na letošním třetím sprintu v Krkonoších se jich sešlo hned 7. Když k tomu přidáme zbytek různorodého startovního pole a ranní rozmary počasí máme opravdu zajímavý závod. Z vítězství se nakonec radoval Valoušek, za ním dojeli Semerád a Kahle.
Fotografie z Rallye Hořovice 2011 17.5
V databázi Fotky z rallye celkem 1980 z této soutěže. Můžete objednávat své fotografie.
Rallyesprint Kopná 2011 16.5
Seriál EcoSun MČR ve sprintrally pokračoval v sobotu druhým podnikem. Byl jím 19. ročník Impromat Rallysprint Kopná s centrem ve Slušovicích. Na 116 posádek čekaly dva průjezdy čtyřmi rychlostními zkouškami v těsné blízkosti centra soutěže.
Rallye Hořovice 2011 15.5
První soutěž letošního Volného Poháru obstarávala jako obvykle Rallye Hořovice. Na startu se sešlo o něco víc posádek než na konkurenční Rallye Střela, nicméně na zaplněné startovní listiny s čísly přes sto mohou dnes diváci sledující "amatérské" soutěže v Čechách již jen vzpomínat.
Na Thermica rallye se nejvíce radovali Kahle a Jakeš 25.4
Hned dva velké vítěze má sobotní Thermica rallye Lužické hory, jejíž trať vedla Libereckem. V Hrádku nad Nisou se po absolvování osmi rychlostních zkoušek nevíce radovali Matthias Kahle – Christian Doerr s pečlivě připraveným vozem Škoda Octavia WRC.
Rallye Střela Žihle 2011 23.4
Ve stejném termínu jako superobsazený Rallyesprint v Lužických Horách se u nás konala ještě další automobilová soutěž. Účastníci Rallye Cupu se sešli na prvním podniku letošního ročníku, který se konal v krásné krajině Horní Střely a Rabštejnska.
Tragédie na Šumavě 9.4
Na RZ2 letošní Rallye Šumava zahynul po havárii ve stoupání na vrch Koráb olomoucký jezdec Jiří Skoupil. Po této tragické události se všichni zúčastnění (jezdci i pořadatelé) dohodli, že pokračovat dál v soutěži již nemá smyslu.
Valašskou Rallye vyhrál Kopecký 28.3
První Kopecký, druhý Kresta, třetí Valoušek a čtvrtý Pech! Že by si to letos o titul rozdávaly mezi sebou dokonce čtyři teamy? Nu uvidíme! Fotografie Miroslav Ševčík.
  Black&White Shark gang
rallye comix čtěte na
www.RallyeJournal.cz
Kalendář českých rallye 2011
Právě proběhlo
RALLYE SHOW LÍNĚ 20.11 SHOW•

Aktuální podnik
PRAŽSKÝ RALLYESPRINT 2.12 SHOW•
Kompletní kalendář sezóny 2011
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Prodej fotografií z rallye
Fotky z rallye
Nově v prodeji
Rallye Show Líně 4900 fotek
Rallye Kramolín 3100 fotek
Fotografie z ostatních podniků
Reklama
POVINNÉ RUČENÍ
sjednáte za nejnižší ceny online na ePojisteni.cz
Nové fotografie
RALLYE SHOW LÍNĚ

Rallyesprint Vsetín 22.10.2011
Rallye Kramolín 16.10.2011
Historic Vltava Rallye 8.10.2011
Rallyesprint Jeseníky 8.10.2011

Archiv starších fotografií
Video
Stáhněte si video
Big Jump Pelhřimov 2007 4MB avi format
Big Jump Pelhřimov 2007 2MB wmv
Starší články
Tisk info
Starší
rok 2008
rok 2007
rok 2006
rok 2005
rok 2004
Starší
rok 2003
rok 2002
rok 2001
rok 2000
RallyeJournal wallpapers
RallyeJournal wallpapers
Umí tohle vaše BMW? foto CFD
Linky
Stauber.cz
RallyFoto.pl
rallyonline.pl
rally.sk
illmer-racing.at
rallye-magazin
rallysport.cz
motormix.cz
autoklub.cz
rallyshop.cz
crspics.com
fia.com
jwmotorsport
autotech-czech
rallyez.net
Fastback team
Montcar Autosport
Racing.Teiko.cz
CzechRallyeWeb.net
alivemotorsport.cz
Nissan Rallye Team
kundratmotorsport
todo.cz
artpartphoto.com
skodarallyclub.cz
Joker Rally Team
MoskvichRallye
rally-cfd.wz.cz
www.maxracing.cz
Fan Club Anvel
jvmmotorsport.cz
foxrallyteam.cz
jnk.cz
motorsportbestak.com
favorit-ralvex.szm.sk
trabantcup.cz
bodasy.cz
rallycafe.cz

přidat odkaz
VaclavPech.cz
RallyRacing.cz
BPViscoTeam.cz
Stajf.cz
apmotorsport.cz
caismotorsport
rally2.com/
tatyrek.zde.cz
volfrallyteam.cz
spid.hyperlinx.cz
kulig.prv.pl
Koukola
Novasol HRT
AK Luka
Sparrow team
Rally club Klatovy
CB team
hb-rallyteam.cz
RSP rallyesport.cz
radounmotorsport
f-m-s.org
Rihak.cz
Fan Teplice
racingfoto.info
rerichamotorsport
hendrich.cz
venaracing.wz.cz
kumho-motorsport
aprallyklub.wz.cz
rallyteam.blog.cz
askhorovice.cz
vivaracing.cz
sabelt.wz.cz
rallyfans-katovice
rallyzone.cz
autosportkopelent
zavolantem.cz

přidat odkaz
Další odkazy
prometheus

přidat odkaz

 
 
Copyright © RallyeJournal.cz Kontaktní údaje: 

 
RallyeJournal.cz, Tylova 6, Plzeň 326 00
tel./fax: +420 377 222 146
e-mail: info@RallyeJournal.cz